Premiér Andrej Babiš (ANO) přicestoval do polského Gdaňsku, kde promluvil na Konferenci k obnově Ukrajiny. Během svého úvodního projevu volal hlavně po konci války a nepřímo kritizoval světové lídry za to, že je pro ně válka něco „virtuálního“. „Válka je ale skutečná,“ zmínil český premiér. „Více zbraní, více zabíjení,“ shrnul svůj pohled na současnou situaci.