Od středy ve Francii zemřelo o tisíc lidí víc, než by odpovídalo normálu. Vyplývá to z informací francouzského národního úřadu veřejného zdraví (ANSP). Právě v posledních dnech přitom Francii sužovala mimořádně extrémní vedra. Ačkoli nejextrémnější vlna veder v západní Evropě už končí, francouzský úřad v neděli varoval, že bilance nadúmrtnosti pravděpodobně ještě vzroste.